Trump nie podał ręki Tuskowi? Telewizja Kurskiego przyłapana na kłamstwie!

Telewizja publiczna, realizując hasło prezesa Jacka Kurskiego „Ciemny lud to kupi”, wykorzystuje każdą okazję, by zaatakować Donalda Tuska, który najprawdopodobniej będzie kandydatem opozycji w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Do dyskredytacji szefa Rady Europejskiej wykorzystuje tzw. fake newsy, czego najnowszym przykładem są kłamstwa dotyczące szczytu G20 w japońskiej Osace.

https://www.facebook.com/europeancouncilpresident/posts/1597858740351441

W piątek portal TVP Info, kierowany przez  Samuela Pereirę, poinformował, że podczas szczytu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ostentacyjnie nie przywitał się z Tuskiem. „Prezydent USA Donald Trump zignorował przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w trakcie tzw. family photo na szczycie G20 i nie podał mu ręki”, czytamy w artykule na portalu. Dopiero w dalszej jego części przyznano, że do przywitania obu polityków  doszło. Zdaniem portalu jednak to Tusk o to zabiegał i złapał Trumpa za rękę.

Czytaj także:  Zabił i poćwiartował dwie dziewczynki! Policja szuka zwyrodnialca

By uzasadnić swoją tezę, portal  TVP zamieścił fragment filmu ze szczytu opublikowany przez serwis The Hill. Widać na nim jedynie scenę, gdy przywódcy najbogatszych państw świata ustawiają się do zdjęcia i wtedy faktycznie prezydent USA mija szefa Rady Europejskiej. Zupełnie inny przebieg wypadków pokazują zdjęcia z Osaki opublikowane przez Tuska na Twitterze i Instagramie. Jedno z nich przedstawia prezydenta USA i byłego polskiego premiera w serdecznym uścisku dłoni.

Czytaj także:  Suski: Zjednoczonej Prawicy już nie ma. Nasi byli koalicjanci powinni pakować już biurka

„Kłamcy+”. Tak poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk skwitował krótko nieprawdziwe informacje TVP Info.

Czytaj także:  Prezes Orlenu zarzuca Trzaskowskiemu kłamstwo i żąda przeprosin

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.