Urzędujący prezydent Donald Trump udzielił pierwszego wywiadu po przegranych przez niego wyborach. Z wypowiedzi dla stacji telewizyjnej Fox News wynika, że obecny gospodarz Białego Domu wciąż nie może pogodzić się ze zwycięstwem kandydata Partii Demokratycznej Joe Bidena.

– Doszło do ogromnego oszustwa. Jeśli Republikanie na to pozwolą, to już nigdy żaden inny Republikanin nie zostanie wybrany w wyborach: ani na szczeblu senatu, ani na szczeblu prezydenckim – stwierdził Trump.

Polityk Partii Republikańskiej zasugerował również, że w spisek przeciwko niemu zaangażowane były także służby specjalne, FBI oraz Departament Sprawiedliwości. Trump uważa, że instytucje te muszą być „zamieszane” w proceder fałszowania wyborów, gdyż odmówiły wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

W czasie wywiadu prezydent skarżył się również na działalność sądów, które oddalają jego skargi i dowody potwierdzające fałszerstwa wyborcze – Próbujemy przedstawić dowody, a sędziowie nie pozwolą nam tego zrobić – stwierdził Trump.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę