Fot. Flickr/Public domain

Były prezydent USA Donald Trump zaatakował swojego następcę w Białym Domu Joe Bidena z Partii Demokratycznej. Zdaniem polityka Partii Republikańskiej rządy Bidena zakończą się  likwidacją państwa.

Podczas wystąpienia na pierwszym powyborczym wiecu zorganizowanym w sobotę w Welllington w stanie Ohio Trump ponownie stwierdził, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Jak zauważył, ogłoszenie jego przegranej i zwycięstwo Bidena było „zbrodnią stulecia”.

Polityk republikanów niezwykle ostro zaatakował urzędującego prezydenta, określając 5 miesięcy jego polityki mianem „totalnej i kompletnej katastrofy”.

– Przestępczość szybuje w górę, nielegalni imigranci zalewają nasze granice – mówił Trump do tysięcy swoich zwolenników, podkreślając, że obecnie amerykańskie szkoły stały się „lewicowymi obozami indoktrynacji”, a „Chiny, Rosja i Iran upokarzają nas”.

– Biden niszczy nasz kraj na naszych oczach – przekonywał Trump, podając jako przykład kwestię imigracji i największą od wielu lat nielegalną emigrację do USA. Jego zdaniem jest to „oddanie suwerenności” przez Stany Zjednoczone, jak również wpuszczanie do kraju „morderców i dilerów narkotykowych”.

– W 2024 roku  być może nie będziemy mieli już w ogóle kraju – spuentował politykę wewnętrzną i zagraniczną Bidena Trump.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę