Amerykański dziennik „New York Times” poinformował, że Stany Zjednoczone przygotowują się do dokonania cyberataków na Rosję. Publikacja wywołała furię u prezydenta Donalda Trumpa, który oskarżył gazetę o „wirtualną zdradę”.

„NYT” jest jednym z najbardziej opiniotwórczych dzienników w USA. W swojej publikacji gazeta powołała się na informacje pochodzące od byłych i obecnych przedstawicieli amerykańskiej administracji. Według nich USA zaczęły umieszczać w rosyjskiej sieci energetycznej i innych ważnych sieciach złośliwe oprogramowanie, które w razie potrzeby może zostać użyte do cyberataku.

„Ma to być ostrzeżenie dla Władimira Putina i odpowiedź na kampanie dezinformacyjne prowadzone przez Moskwę”, napisał „NYT”.

Na doniesienia gazety Trump zareagował na portalu społecznościowym i zarzucił jej zdradę.  „Dacie wiarę? Upadający »New York Times« przedstawił właśnie historię, że USA znacząco nasiliły cyberataki na Rosję. To wirtualny akt zdrady ze strony wielkiej kiedyś gazety, która najwyraźniej desperacko poszukuje historii, jakiejkolwiek historii, nawet jeśli okazuje się ona zła dla naszego kraju”, zauważył prezydent.

Trump podkreślił, że „skorumpowane media robią i piszą cokolwiek, bez zastanowienia się nad konsekwencjami”. „To prawdziwi tchórze i bez wątpienia WROGOWIE NARODU!”, podsumował.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1140065300186128384

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę