Donald Trump musiał zostać przebadany pod katem możliwości zakażenia korona wirusem. Wszystko przez to, że miał kontakt z osoba, która była chora na COVID-19. Prezydent USA poddał się już drugiemu testowi. Jaki był wynik?

Osobą zakażoną, z którą Trump miał kontakt był brazylijski polityk obecny podczas wizyty prezydenta Jaira Bolsonaro. Prezydent Stanów Zjednoczonych wykonał pierwszy test pod koniec marca. Początkowo Donald Trump nie zamierzał poddać się badaniu, odradzali to również jego lekarze. Dopiero po tym, jak Bolsonaro poddał się kwarantannie, sytuacja się zmieniła.

Wynik pierwszego testu u Trumpa okazał się negatywny. Drugi test również dał wynik negatywny. Lekarz prezydenta wyjaśnił, że był to test, który daje wynik po 15 minutach. – Prezydent jest zdrowy i nie ma żadnych symptomów – ocenił Conley.

Sytuacja w USA z powodu pandemii koronawirusa jest coraz gorsza, zmarło już ponad 6 tys. osób, a zakażonych jest 245 tys. Tragicznie jest w Nowym Jorku. W szpitalach brakuje respiratorów. – Nie doceniliśmy wirusa. Jest bardziej niebezpieczny, niż się spodziewaliśmy – to słowa Andrew Cuomo, gubernatora stanu Nowy Jork.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę