Trump komentuje wizytę Bidena na Ukrainie. "Pcha USA do III wojny światowej"
Fot.Wikimedia Commons/Gage Skidmore/CC-BY-SA-2.0

Dziś Joe Biden odwiedza Warszawę, gdzie trwają spotkania z polskimi politykami – m.in. z Andrzejem Dudą – a wieczorem prezydent USA przemówi do Polaków ze sceny w pobliżu Zamku Królewskiego. Nic jednak nie może przebić wczorajszej, niespodziewanej wizyty Bidena w Kijowie, która jest komentowana na całym świecie. Nieoczekiwane odwiedziny skomentował też były prezydent USA Donald Trump. Stwierdził, że Biden „pcha Stany Zjednoczone do III wojny światowej”.

Początkowo Joe Biden miał przylecieć do Polski w poniedziałek. Przed weekendem donosiliśmy, że zaszła jednak zmiana planów, w związku z czym prezydent USA miał pojawić się w naszym kraju dopiero we wtorek. Poniedziałkowe wydarzenia wytłumaczyły ten „poślizg”. Przed południem okazało się, że Biden podaje sobie rękę z Wołodymyrem Zełeńskim w Kijowie! Cały świat patrzył z niedowierzaniem. Podobno to pierwszy raz w historii, kiedy prezydent USA wizytuje obszar, na którym trwa wojna, w której Stany Zjednoczone bezpośrednio nie uczestniczą.

Trump skrytykował Bidena za wizytę w Kijowie. „Jak bardzo to jest szalone?”

W mig pojawiło się wiele komentarzy, dot. wizyty. Wielu komentatorów starało się znaleźć drugie dno odważnej podróży Bidena – co starał się przekazać przez tak ryzykowny krok.

„Była to historyczna wizyta, która współcześnie nie ma precedensu; prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził stolicę kraju będącego w stanie wojny, gdzie armia amerykańska nie kontroluje infrastruktury krytycznej” – powiedział na briefingu prasowym doradca Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego, Jake Sullivan, cytowany przez „Fakt”.

Sprawę skomentował również były prezydent USA Donald J. Trump. Ekscentryczny miliarder nie szczędził gorzkich słów pod adresem swojego rywala, z którym przegrał wybory prezydenckie w 2020 roku. Za pośrednictwem własnego portalu społecznościowego Truth Social (na wszystkich innych portalach Trump nie ma już kont) opublikował wpis, pytając użytkowników, „jak bardzo szalone” jest zachowanie Bidena.

„Jeśli obserwujecie i rozumiecie ruchy, jakie Biden wykonuje na Ukrainie – systematycznie, ale prawdopodobnie nieświadomie pcha nas w coś, co w krótce może być III wojną światową. Jak bardzo jest to szalone?” – zapytał Trump w poście, przytoczonym przez „Fakt”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę