Trump wysyła wojska na granicę z Meksykiem! Chce powstrzymać imigrantów!

Duża ilość imigrantów chce przedostać się z Ameryki Środkowej do Stanów Zjednoczonych. Ich przejście przez granicę ma uniemożliwić 5 tysięcy amerykańskich żołnierzy, którzy zostaną za kilka dni rozmieszczeni na granicy z Meksykiem. – Od dzisiaj do końca tygodnia na granicę z Meksykiem zostanie wysłanych 5200 naszych żołnierzy – poinformował szef Dowództwa

   

Północnego Stanów Zjednoczonych generał Terrence O’Shaughnessy. Szef ochrony granic zapewnił także, że „nie pozwolą dużej grupie migrantów dostać się do Stanów Zjednoczonych w nielegalny sposób”.

Pentagon podał informację, że żołnierze najpierw mają zostać wysłani do Teksasu, a następnie do Arizony. Na koniec przejścia graniczne mają zostać zabezpieczone w Kalifornii. Nakaz rozsyłania żołnierzy na granicę z Meksykiem został podpisany w piątek przez szefa Pentagonu Jima Mattisa.

   

Donald Trump umieścił wpis na swoim Twitterze informujący o tym, że imigranci zmierzają do granicy Stanów Zjednoczonych. –Wśród migrantów zmierzających do USA jest wielu przestępców. To jest inwazja na nasz kraj, nasze wojsko czeka na was – napisał Trump.

AP napisała, że do granicy zmierza około 3,5 tysiąca imigrantów. Karawana znajduje się jeszcze około 1,400 km od terytorium USA.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News