Duża ilość imigrantów chce przedostać się z Ameryki Środkowej do Stanów Zjednoczonych. Ich przejście przez granicę ma uniemożliwić 5 tysięcy amerykańskich żołnierzy, którzy zostaną za kilka dni rozmieszczeni na granicy z Meksykiem. – Od dzisiaj do końca tygodnia na granicę z Meksykiem zostanie wysłanych 5200 naszych żołnierzy – poinformował szef Dowództwa

Północnego Stanów Zjednoczonych generał Terrence O’Shaughnessy. Szef ochrony granic zapewnił także, że „nie pozwolą dużej grupie migrantów dostać się do Stanów Zjednoczonych w nielegalny sposób”.

Pentagon podał informację, że żołnierze najpierw mają zostać wysłani do Teksasu, a następnie do Arizony. Na koniec przejścia graniczne mają zostać zabezpieczone w Kalifornii. Nakaz rozsyłania żołnierzy na granicę z Meksykiem został podpisany w piątek przez szefa Pentagonu Jima Mattisa.

Donald Trump umieścił wpis na swoim Twitterze informujący o tym, że imigranci zmierzają do granicy Stanów Zjednoczonych. –Wśród migrantów zmierzających do USA jest wielu przestępców. To jest inwazja na nasz kraj, nasze wojsko czeka na was – napisał Trump.

AP napisała, że do granicy zmierza około 3,5 tysiąca imigrantów. Karawana znajduje się jeszcze około 1,400 km od terytorium USA.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę