Prezydent Donald Trump we wtorkowym wywiadzie dla „Washington Post” poinformował, że do spotkania z Putinem może nie dojść. Miało się ono odbyć podczas szczyty G20 w Buenos Aires. To reakcja na niedzielne wydarzenia, które miały miejsce w Cieśninie Kerczeńskiej.

– To zdecyduje o najbliższej przyszłości. Być może do tego spotkania nie dojdzie. Potępiam tę agresję – wypowiedział się Trump.

Spotkanie było zaplanowane podczas szczytu G20 w Buenos Aires, który ma odbywać się w piątek oraz w sobotę. Miało być to pierwsza rozmowa od 16 lipca – czyli spotkania w Helsinkach. Trump podczas G20 ma zaplanowane także wizyty u prezydenta Argentyny, premiera Japonii oraz kanclerz Niemiec. Na oddzielnym, roboczym obiedzie ma spotkać się z przywódcą Chin Xi Jinpingiem.

Przypominamy, że w Cieśninie Kerczeńskiej w niedzielę doszło do ostrzelania oraz przejęcia przez Rosję ukraińskich okrętów. Ukraina uznała to za akt agresji i wprowadziła stan wojenny, który obejmuje granicę z Rosją i obwody nad Morzem Czarnym i Azowskim.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę