Dziś odbyły się uroczystości żałobne w Gdańsku. Trumna z ciałem prezydenta została wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Śmierć Pawła Adamowicza wstrząsnęła całym krajem.

Na uroczystej sesji Rady Miasta politycy upamiętnili tragicznie zmarłego prezydenta. Wspominali go między innymi b. przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek oraz współtwórca Ruchu Młodej Polski Aleksander Hall. – Pogrążeni w ogromnym smutku składamy dziś hołd zamordowanemu Prezydentowi Miasta Gdańska Pawłowi Adamowiczowi – głosi na wstępie oświadczenie Rady Miasta Gdańska. W oświadczeniu wskazano także, że wszelkie akty terroru będą potępiane. – Chcemy wspólnie, jako reprezentanci wszystkich sił politycznych reprezentowanych w Radzie Miasta, podkreślić, że sprzeciwiamy się przemocy w każdej formie, bez względu na motywacje, jakie mogą powodować jej sprawcami. Będziemy konsekwentnie potępiali wszelkie akty terroru i nienawiści, niezależnie od tego, kto będzie za nimi stał – napisano w oświadczeniu.

Trumna z ciałem śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza została wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Pozostanie tam przez 24 godziny po to, aby wszyscy chętni mieszkańcy Gdańska mogli pożegnać prezydenta. Ustawiła się kilkukilometrowa kolejka składająca się z kilku tysięcy osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę