W Południowej Kalifornii pożary nie ustępują. Jednak największy dramat muszą przeżywać mieszkańcy Anaheim i Corony. Ogień sieje tam totalne spustoszenie aż do granic miast. Do sieci wyciekło już kilka przerażających nagrań, które pokazują skalę tej tragedii.

Pożar rozpoczął się tuż w pobliżu autostrady 91 niedaleko granicy między miastami Anatheim oraz Corona ok. godziny 13:00 czasu lokalnego.

Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się i dosięgnął granic obu miast.

Corona została najbardziej poszkodowanym przez ogień miastem. Władze wydały informację przy pomocy zamieszczonych megafonów w radiowozach o natychmiastowej ewakuacji części mieszkańców.

Łącznie ewakuowano około 1000 osób z 300 domów. Porywający i silny wiatr, sucha nawierzchni oraz unoszący się w powietrzu żar spowodował, iż ogień płonął w najróżniejszych kierunkach przez cały dzień. Wielkie płomienie również było można spostrzec na wzgórzach. Tam ogień bytował dosłonie na skraju dzielnic, na które opadała znaczna ilość popiołu.

Nie ma bezpośrednich doniesień w sprawie zniszczeń domów. Ponad 300 strażaków uczestniczyło w akcji ratowniczej. Poszkodowane osoby mogą liczyć na pomoc w Corona High School. Sala gimnastyczna, która znajduje się w szkole została wyznaczona jako schron. W sieci udostępnianych jest wiele nagrań, które przedstawiają skalę żywiołu. Jedno z nich jest wyjątkowo przerażające.

Widok, który możemy zaobserwować jest szczególnie apokaliptyczny. Film zarejestrowany został na autostradzie 91, obok niej wzniecił się pożar.

Niestety nieznane są przyczyny pożaru.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę