Trwa walka z ogromnym pożarem w Południowej Kalifornii! Przerażający widok (WIDEO)

W Południowej Kalifornii pożary nie ustępują. Jednak największy dramat muszą przeżywać mieszkańcy Anaheim i Corony. Ogień sieje tam totalne spustoszenie aż do granic miast. Do sieci wyciekło już kilka przerażających nagrań, które pokazują skalę tej tragedii.

   

Pożar rozpoczął się tuż w pobliżu autostrady 91 niedaleko granicy między miastami Anatheim oraz Corona ok. godziny 13:00 czasu lokalnego.

https://twitter.com/abc7greg/status/912455060411449344

   

Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się i dosięgnął granic obu miast.

Corona została najbardziej poszkodowanym przez ogień miastem. Władze wydały informację przy pomocy zamieszczonych megafonów w radiowozach o natychmiastowej ewakuacji części mieszkańców.

Łącznie ewakuowano około 1000 osób z 300 domów. Porywający i silny wiatr, sucha nawierzchni oraz unoszący się w powietrzu żar spowodował, iż ogień płonął w najróżniejszych kierunkach przez cały dzień. Wielkie płomienie również było można spostrzec na wzgórzach. Tam ogień bytował dosłonie na skraju dzielnic, na które opadała znaczna ilość popiołu.

Nie ma bezpośrednich doniesień w sprawie zniszczeń domów. Ponad 300 strażaków uczestniczyło w akcji ratowniczej. Poszkodowane osoby mogą liczyć na pomoc w Corona High School. Sala gimnastyczna, która znajduje się w szkole została wyznaczona jako schron. W sieci udostępnianych jest wiele nagrań, które przedstawiają skalę żywiołu. Jedno z nich jest wyjątkowo przerażające.

Widok, który możemy zaobserwować jest szczególnie apokaliptyczny. Film zarejestrowany został na autostradzie 91, obok niej wzniecił się pożar.

Niestety nieznane są przyczyny pożaru.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News