REKLAMA

Fot.Facebook.com/rafal.trzaskowski/

Platforma Obywatelska nie skieruje do Sejmu projektu ustawy, która miała zlikwidować TVP Info. Poinformowała o tym w piątek w rozmowie z PAP wicemarszałek Sejmu z PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

REKLAMA

Postulat likwidacji TVP Info był jedną z najważniejszych inicjatyw Rafała Trzaskowskiego podczas jego  kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Wiceprzewodniczący PO charakteryzował informacyjny kanał telewizji publicznej jako „gniazdo nienawiści, całkowicie podporządkowane PiS”.

Platforma przygotowała projekt obywatelskiej ustawy w tej sprawie, pod którym zebrano wymagane 100 tysięcy podpisów.

REKLAMA

Jak jednak poinformowała Kidawa-Błońska, PO nie zdecydowała się ostatecznie skierować projektu do Sejmu.

– Nie rezygnujemy z zamiaru odbudowy mediów publicznych, ale myślę, że w tym Sejmie ten projekt nie zostałby nawet rozpatrzony – wyjaśniła posłanka Koalicji Obywatelskiej. Kidawa-Błońska podkreśliła, że naprawy wymaga nie tylko TVP Info, której przekaz jest pełen „kłamstw, pomówień, nienawiści i pogardy”, ale cała telewizja publiczna kierowana dziś przez Jacka Kurskiego.

REKLAMA

– Na szczęście coraz więcej Polaków uważa, że media te nie spełniają swojej roli, więc mam nadzieję, że po wyborach wszyscy wspólnie, cała dzisiejsza opozycja demokratyczna odbuduje media publiczne, które są potrzebne w każdym demokratycznym państwie – oświadczyła wicemarszałek izby niższej parlamentu.

REKLAMA