Trzaskowski: Kaczyński zapatrzył się w Orbana

Fot. Twitter.com/trzaskowski

Rafał Trzaskowski w programie „Onet Rano” odniósł się do nowelizacji ustawy medialnej przygotowanej przez PiS, w wyniku której koncesję na nadawanie w Polsce może stracić TVN.

REKLAMA

– Kaczyński marzy o tym, żeby manipulacja TVP Info królowała w przestrzeni publicznej. Zapatrzył się w Orbana, który właściwie doprowadził do likwidacji niezależnych mediów – powiedział prezydent Warszawy. – Jak Kaczyński coś sobie ubzdura, to ma klapki na oczach i niezależnie od konsekwencji próbuje realizować swój plan – stwierdził wiceprzewodniczący PO.

Zdaniem Trzaskowskiego wroga polityka PiS wobec obcego kapitału dotyczy nie tylko TVN. Jak zauważył, tego typu decyzje rządu wobec przedsiębiorców oznaczają, że zagrożona będzie przyszłość inwestycji w Polsce.

–  Co będzie, jeśli jakaś osoba produkująca np. pastę do zębów wejdzie w konflikt z pisowskim aparatczykiem, który ma firmę zajmującą się produkcją tego typu produktów i nagle będzie wyrzucana z polskiego rynku tylko dlatego, że konkuruje z PiS-em? To może zmierzać w tym kierunku – oznajmił prezydent stolicy.

REKLAMA

Podziel się: