Fot. Twitter.com/trzaskowski_

Rafał Trzaskowski podczas konwencji w Gdańsku stwierdził, że rząd PiS jest „oderwany od rzeczywistości”. Zachwalał również siłę polityczną Platformy Obywatelskiej.

Prezydent Warszawy podkreślił, że „nie da się przeprowadzić zmian bez partii politycznych”, co odczytano jako odpowiedź na zarzuty, że formowany przez niego Ruch Wspólna Polska będzie osłabiał siłę Platformy Obywatelskiej. Oświadczył przy tym,  że PO jest „najbardziej dojrzałą partią opozycyjną, doświadczoną, przygotowaną do rządzenia”.

– Tam są prawdziwi specjaliści, ludzie, którzy wiedzą, jak zmieniać Polskę na lepsze i robili to przez 8 lat naszych rządów. Nikogo nie wolno zgubić, bo bez prawdziwych specjalistów, bez tego doświadczenia nie będziemy mogli realizować swoich planów i to trzeba jasno i dobitnie powiedzieć – podkreślił.

Wiceprzewodniczący PO stwierdził również, że partia Borysa Budki jest tą siłą opozycyjną, której najbardziej obawia się Jarosław Kaczyński.

– Widać jak się PiS nas boi. Przecież atakuje właściwie tylko nas, dlatego że dobrze wie, że to właśnie Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska są tym wrogiem najbardziej poważnym – oznajmił Trzaskowski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę