REKLAMA

Fot. Facebook.com/rafal.trzaskowski

– Ten tak zwany Polski Ład to jedno wielkie oszustwo – powiedział w środę podczas spotkania korporacji samorządowych w Warszawie prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Jego uczestnicy podpisali list z apelem do rządu Mateusza Morawieckiego, domagając się modyfikacji programu.

REKLAMA

Wiceprzewodniczący PO podkreślił, że lokalni działacze są przerażeni założeniami Polskiego Ładu, który podwyższa podatki i może doprowadzić samorządy do bankructwa. Zarzucił również PiS kłamstwo w prezentowaniu tezy, że na Polskim Ładzie zyskają rodziny.

– Prawda jest taka, że ten postulat, żeby najmniej zarabiający mieli trochę mniejsze podatki, ten słuszny postulat ma doprowadzić do tego, że olbrzymia część Polek i Polaków, zarabiających całkiem małe pieniądze – to wcale nie są krezusi – mają za to zapłacić – mówił Trzaskowski.

REKLAMA

– My tutaj stoimy, bo wiemy, że duża część naszych mieszkańców na tym straci – stracą pielęgniarki na kontraktach, stracą taksówkarze, stracą właściciele małych osiedlowych sklepików, straci bardzo wielka liczba polskich rodzin – oświadczył.

– Samorządy to niby abstrakcja, ale to przecież mieszkańcy naszych miast, miasteczek i wsi, i na tym polega pomysł PiS-u, żeby do jednej kieszeni włożyć pieniądze, a z drugiej te pieniądze wyjąć – charakteryzował prezydent stolicy założenia Polskiego Ładu.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA