„Silny prezydent, wspólna Polska”. Tak brzmi od poniedziałku oficjalne hasło wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Według PiS jest to plagiat hasła Lecha Kaczyńskiego z kampanii 2005 roku.

Hasło Trzaskowskiego zaprezentowali na konferencji prasowej Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Cezary Tomczyk.

Tomczyk ocenił, że hasło „Silny prezydent, wspólna Polska” jest „odpowiedzią na diagnozę, którą słyszymy na polskich ulicach”. – To diagnoza na „mamy dość”. Odpowiedzią na „mamy dość” musi być ktoś, kto zapewni siłę i wspólnotę – mówił poseł PO podczas konferencji.

Według polityków PiS hasło Trzaskowskiego jest plagiatem hasła, pod którym do wyborów prezydenckich w 2005 roku szedł Lech Kaczyński. Brzmiało ono: „Silny prezydent, uczciwa Polska”.

– Popełnił niewybaczalny błąd, jakim zawsze jest plagiat hasła z poprzedniej kampanii. Usunięcie słowa „uczciwa” znaczące – stwierdził wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jak dodał na Twitterze, hasło ponadto do Trzaskowskiego „nie pasuje”. „Silny w kontekście ucieczki na L4 po wybuchu epidemii Covid-19 brzmi śmiesznie, a wspólna w perspektywie jego rządów w Warszawie opartych na wywoływaniu konfliktów światopoglądowych – strasznie”, oświadczył Poboży.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!