Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy, twierdzi, że skandaliczne zachowania ONR miały miejsce 11 listopada, potem 1 sierpnia i teraz 15 sierpnia. – Miarka się przebrała. Trzeba jasno mówić: to, co jest czarne, jest czarne, to, co jest brunatne, jest brunatne. Warszawa musi być wolna od faszyzmu, wolna od tego typu ludzi, którzy wykrzykują takie hasła. Polska powinna być od tego wolna, bo taką mamy tradycję – tłumaczył kandydat na prezydenta Warszawy.

Polityk złożył wniosek do Prokuratora Generalnego, który dotyczy delegalizacji ONR-u. – Ta organizacja po raz kolejny, uporczywie, łamie Kodeks karny. Albo jasno powiemy, że nie ma miejsca na tego typu zachowania, nie ma miejsca w Warszawie i Polsce, albo będziemy, jak niektórzy członkowie rządu PiS, starali się tego typu zachowania usprawiedliwić – mówił polityk.

Na twitterze Rafała Trzaskowskiego także widnieje wpis, w którym nawołuje on pozostałych kandydatów na prezydenta Warszawy, aby podpisali się pod wnioskiem przez niego złożonym. – To nasz obowiązek wobec tych, którzy walczyli z faszyzmem i nazizmem – przekonuje.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę