Paweł Kukiz nie wykluczył w rozmowie z portalem Interia.pl wejścia jego formacji oraz Koalicji Polskiej – tworzonej przez Kukiz’15 oraz PSL – w koalicję z PiS. Podkreślił, że po to, by realizować własne postulaty programowe „trzeba mieć władzę albo mieć wpływ na władzę, czyli być w koalicji z władzą”.

– Chcemy przeprowadzić reformy takie jak ustawa antykorupcyjna, ustawa antysitwowa, ustawa kompetencyjna, wprowadzić sędziów pokoju oraz zrealizować postulaty ustrojowe – mówił lider Kukiz’15.

Polityk stwierdził ponadto, że koalicja z partią Jarosława Kaczyńskiego byłaby możliwa, jeśli PiS zobowiązałby się do realizacji punktów programowych jego ugrupowania.

– Mówimy o zmianach systemowych, a nie o stanowiskach dla cioć, wujków, matek i kochanek – zauważył.

Inny z polityków Kukiz’15, Jarosław Sachajko, przekonywał w piątek w RMF FM, że formacja ta powinna „wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, żeby zmieniać rzeczywistość”. – To jest jedyne racjonalne działanie. Ja nie poszedłem do polityki po to, żeby za pana pieniądze sobie dobrze żyć, tylko po to, żeby zmienić rzeczywistość – również dla moich dzieci, aby za kilka lat, jak skończą studia, nie wyjeżdżały z Polski – mówił gość Roberta Mazurka.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!