Na Morzu Karaibskim we wtorek doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,7. W chwili obecnej nie potwierdzono informacji o ewentualnych poszkodowanych i rozmiarach zniszczeń.

Epicentrum trzęsienia miało miejsce ok. 140 km na północny zachód od Montego Bay na Jamajce oraz 140 km na zachód-południowy zachód od miasta Niquero na Kubie. Ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 10 km. Trwające kilka sekund wstrząsy czuć było niemal na całej Jamajce. Na razie władze dotkniętych wstrząsami krajów milczą na temat ewentualnych ofiar trzęsienia ziemi, nie podają również informacji o rozmiarach strat spowodowanych wstrząsami.

Wstrząsy były też odczuwalne na Kubie i na Florydzie w USA. Według informacji powtarzanych za komunikatem Międzynarodowego Centrum Informacji o Tsunami na Hawajach, zagrożenie falami tsunami na Morzu Karaibskim już minęło. Wcześniej bowiem Amerykańskie Centrum Prognozowania Tsunami (Pacific Tsunami Warning Center) ostrzegało falami tsunami, które zagrażały Jamajce, Kubie, Kajmanom, Belize, Hondurasowi i Meksykowi.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna