Trzęsienie ziemi na Morzu Karaibskim!

Na Morzu Karaibskim we wtorek doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,7. W chwili obecnej nie potwierdzono informacji o ewentualnych poszkodowanych i rozmiarach zniszczeń.

Epicentrum trzęsienia miało miejsce ok. 140 km na północny zachód od Montego Bay na Jamajce oraz 140 km na zachód-południowy zachód od miasta Niquero na Kubie. Ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 10 km. Trwające kilka sekund wstrząsy czuć było niemal na całej Jamajce. Na razie władze dotkniętych wstrząsami krajów milczą na temat ewentualnych ofiar trzęsienia ziemi, nie podają również informacji o rozmiarach strat spowodowanych wstrząsami.

Czytaj także:  Trump nie wierzy w swoją przegraną: Doszło do ogromnego oszustwa
 

Wstrząsy były też odczuwalne na Kubie i na Florydzie w USA. Według informacji powtarzanych za komunikatem Międzynarodowego Centrum Informacji o Tsunami na Hawajach, zagrożenie falami tsunami na Morzu Karaibskim już minęło. Wcześniej bowiem Amerykańskie Centrum Prognozowania Tsunami (Pacific Tsunami Warning Center) ostrzegało falami tsunami, które zagrażały Jamajce, Kubie, Kajmanom, Belize, Hondurasowi i Meksykowi.

Czytaj także:  Rosja: Ponad milion osób ukaranych za łamanie restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS