REKLAMA

Morawiecki i Kaczyński
Fot. Sejm YouTube

Pojawiły się pierwsze wyniki po kontroli przeprowadzonej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wykazano, że mogło dojść do naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Chodzi o rzekome zatrudnienie ekspertów, którzy byli zaangażowani w kampanię wyborczą.

REKLAMA

Jak informuje poniedziałkowy „Dziennik Gazeta Prawna”, w KPRM doszło do trzęsienia ziemi. W wyniku pierwszych po przejęciu władzy przez nową ekipę kontroli, w okresie poprzedzającym kampanię wyborczą i w jej trakcie miało dojść do zatrudnienia ponad 100 nowych osób.

Mogło dojść do poważnych naruszeń dyscypliny finansów publicznych

– Na finiszu rządów Mateusza Morawieckiego przyjęto dodatkowych współpracowników – zarówno w charakterze ekspertów, jak i na innych stanowiskach – przekazał Maciej Wewiór, zastępca dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu.

REKLAMA

Aktualnie przeprowadzana jest analiza dotycząca kompetencji tych osób oraz zadań, które faktycznie wykonywały. Wewiór przekazał, że zatrudnienie nowych osób prawdopodobnie miało związek z kampanią wyborczą i działaniami, które miały realizować komitety wyborcze, a nie KPRM.

– Pierwsze wyniki kontroli upoważniają do stwierdzenia, że dyscyplina finansów publicznych została naruszona. Badane będzie również, kto konkretnie odpowiada za ten fakt i kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – mówi w rozmowie z dziennikiem Maciej Wewiór.

REKLAMA

REKLAMA