„Tu mieszka zdrajca Polski”. Antyszczepionkowcy zaatakowali dom posłanki PO

Fot.Facebook.com/dorota.niedziela.1

Nieznani sprawy zniszczyli w Kętach płot i elewację domu wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej posłanki Doroty Niedzieli. Z treści napisów wynika, że autorami dewastacji byli antyszczepionkowcy. Niedziela jest zwolenniczką szczepień przeciwko COVID-19.

REKLAMA

Na zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych widać wymalowane czerwoną farbą napisy „Tu mieszka zdrajca Polski” oraz „Stop segregacji sanitarnej i szczepieniom”. Jako podpis namalowano znak Polski Walczącej.

Posłanka KO zaapelowała o przekazywanie jej wszelkich informacji dotyczących sprawców.

„Kochani, jeśli ktoś widział sprawcę, który próbuje mnie przestraszyć i zniszczył elewacje i płot mojego domu, proszę piszcie”, napisała na Facebooku.

REKLAMA

Przewodniczący klubu parlamentarnego KO Borys Budka w komentarzu na Facebooku stwierdził, że atak na dom posłanki jest rezultatem bezkarności środowisk antyszczepionkowych.

„Tak właśnie kończy się podlewanie benzyną antyszczepionkowego ognia”, napisał. Podkreślił, że „za tego typu akty wandalizmu, jakich w Polsce jest cała masa, odpowiadają środowiska prawicowe”.

„Niczym nieuzasadniona agresja i wandalizm, za które współodpowiedzialność ponoszą ludzie pokroju Siarkowskiej, Kowalskiego czy koła Konfederacji”, oświadczył. Zapowiedział również, że PO „będzie żądać od policji rzetelnego dochodzenia i wykrycia sprawców”. „Zero tolerancji dla antyszczepionkowych terrorystów”, oznajmił.

REKLAMA

Znana z antyszczepionkowych poglądów posłanka Anna Maria Siarkowska w odpowiedzi stwierdziła, że odpowiedzialność za dewastację ponosi Borys Budka i PO.

„Najpierw podpalacie Polskę, dzielicie ludzi i wywołujecie najgorsze demony, wzywając do wprowadzenia segregacji sanitarnej, dyskryminacji ludzi i łamania praw obywatelskich a teraz się dziwicie, że zaczynają się akty wandalizmu? Niech Pan się bije w piersi, Panie @bbudka”, napisała na Twitterze posłanka PiS.