Tusk apeluje do opozycyjnej większości w Senacie: Nie zmarnujcie ludzkich nadziei!

– Gratuluję zwycięzcom, ale większe nadzieje wiążę z tymi, którzy wybory do Sejmu przegrali, chociaż uzyskali naprawdę bardzo dobre wyniki, a co najważniejsze osiągnęli dzięki zjednoczeniu wysiłków świetny wynik w wyborach do Senatu, wygrali wybory do Senatu – stwierdził w rozmowie z TVN24 i Polsat News przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

   

Były premier zaapelował do ugrupowań opozycyjnych, które uzyskały większość w Senacie, by nie zmarnowały efektów porozumienia i wystawienia wspólnych kandydatów w wyborach.

– Moja serdeczna prośba, apel, żeby tego takiego zjednoczeniowego wysiłku nie zmarnować w konfliktach albo w braku szacunku czy respektu w relacjach wzajemnych między partiami politycznymi – podkreślił Tusk. – Nie można zmarnować ludzkich, przede wszystkim ludzkich, nadziei związanych z tym wynikiem – powiedział.

   

Szef Rady Europejskiej zauważył jednocześnie, że konfiguracja, jaka wytworzyła się w Senacie po wyborach powoduje, że trzeba szanować każdy pojedynczy mandat. – Chciałbym bardzo, żeby partie polityczne reprezentowane w Senacie i senatorowie niezależni jak najszybciej usiedli ze sobą i znaleźli rozwiązanie, które zagwarantuje, że to życzenie wyborców stanie się politycznie znaczącym faktem – zaznaczył.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News