Fot.Facebook.com/PlatformaObywatelska

Polski Ład od samego początku budzi sporo kontrowersji, a teraz do dyskusji włączyła się również opozycja. Donald Tusk zwrócił się do polityków, którzy zyskali na zmianie prawa i odebrali pieniądze, aby przekazali je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Donald Tusk praktycznie od początku sygnalizował, że jest wielkim przeciwnikiem Polskiego Ładu. Lider Platformy Obywatelskiej informował także, że jest niezadowolony z faktu zmiany przepisów, które pozwoliły wzbogacić się posłom, podczas gdy wielu obywateli musi borykać się z problemami finansowymi.

Lider PO zwrócił się do posłów, aby pieniądze, które zyskali dzięki Polskiego Ładowi oddali na działania charytatywne. „Posłanki i Posłowie! Nie bierzcie tych pieniędzy. Przekażcie je na Wielką Orkiestrę i zażądajcie publicznego wyjaśnienia tego skandalu. Sam też wpłacę jutro solidarnie 425 zł. To tylko prośba, oczywiście” – przyznał.

Na prośbę Donalda Tuska odpowiedział Krzysztof Truskolaski, który ogłosił, że przekazał 425 złotych na rzecz WOŚP. W rozmowie z O2.pl polityk zdradził, że przedstawiciele PiS powinni walczyć o interesy Polaków.

– Kwestowałem z WOŚP, wciąż jest dostępna wystawiona przeze mnie aukcja. Jeśli Polacy tracą na Polskim Ładzie, to dlaczego parlamentarzyści mają mieć lepiej? WOŚP wspieram od kilkunastu lat, więc uznałem, że przekaże te pieniądze, które wpłynęły na rzecz Orkiestry. PiS głosował za Polskim Ładem, my byliśmy przeciwko, a PiS zależy tylko na tym, że to ich posłowie nie stracili – podkreślił Truskolaski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę