Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk opowiedział się za  zmianą terminu majowych wyborów prezydenckich. Jak podkreślił, rozszerzająca się w Polsce epidemia koronawirusa uniemożliwia prowadzenie  kampanii wyborczej.

„Epidemia wymaga solidarności i jedności. Kampania to konkurencja, wzajemna krytyka, wręcz walka. Epidemia wyklucza kampanię. Wniosek jest jeden: trzeba przełożyć wybory. Za zgodą wszystkich”, napisał Tusk na Twitterze.

Konieczności zmiany terminy wyborów nie widzi natomiast urzędujący prezydent Andrzej Duda, który jako jedyny w  czasie epidemii prowadzi swoją kampanię i promuje się, występując na konferencjach prasowych i informując jak świetnie państwo daje sobie radę z epidemią.

– Na razie nie ma mowy o zmienianiu terminu wyborów, nie ma mowy o tym, żeby był składany wniosek o zarządzenie stanu wyjątkowego – poinformował Duda w Polsacie.

Jednak jak ocenia Konrad Piasecki z TVN24 w Polsce już trwa „stan wyjątkowy bez jego ogłoszenia”. –Rządzący powinni zagrać fair i go wprowadzić, przesuwając wybory prezydenckie. Inaczej prezydentura będzie obarczona gigantycznym grzechem pierworodnym – stwierdził.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat