Tusk do Morawieckiego: Czy wyście powariowali? Ludzie nie przeżyją takich podwyżek!

Fot.Twitter.com/wiedzmaanna

Donald Tusk w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych skrytykował olbrzymie podwyżki cen gazu, które pod koniec roku zafundował Polakom rząd Mateusza Morawieckiego. Zdaniem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej „ludzie nie przeżyją takich podwyżek”.

REKLAMA

Były premier w swoim wystąpieniu przytoczył przykłady podwyżek cen za gaz, jakie otrzymały w tych dniach m.in. szpitale, hospicja, szkoły, domy pomocy społecznej, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Informacje te pokazują – podkreślił Tusk – „jak naprawdę będą wyglądały rachunki gazowe u tysięcy polskich rodzin”.

–Wszyscy cierpimy w Polsce, bo jest to podwyżka gazowa o ponad 50 proc. dla każdego gospodarstwa – mówił były szef Rady Europejskiej. – Ale okazało się, że oni przygotowali taką koszmarną ustawę, mając tak kompletnie gdzieś zwykłe rodziny, że w tysiącach polskich domów te podwyżki to będą podwyżki o kilkaset procent – stwierdził lider największej partii opozycyjnej.

REKLAMA

Tusk zaapelował do Morawieckiego, by natychmiast zagwarantował Polakom, że nowe ceny gazu nie wejdą w życie.

– Czy wyście powariowali? Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek – mówił Tusk – My mamy przygotowaną ustawę gazową, która może te idiotyzmy tak niebezpieczne dla ludzi zmienić. Dostaniecie ją na początku nowego roku, ale już dzisiaj musi pan zapewnić publicznie wszystkich Polaków, wszystkie polskie rodziny, że te podwyżki nigdy nie wejdą w życie, że nie będą tego płacili.  Tu nie ma ani dnia czasu – stwierdził.

REKLAMA

Tusk zwrócił się również do Polaków z życzeniami noworocznymi.

– Chciałbym wam życzyć wszystkiego najlepszego. Przetrwaliśmy jako wspólnota i za to wam dziękuję. Nigdy nie myślałem, że będę na nowy rok życzyć wam ciepłej wody w kranie i ciepłej wody w kaloryferach. Ale takie mamy czasy – podsumował.

REKLAMA

Podziel się: