Były premier Donald Tusk skomentował w mediach społecznościowych sytuację w Polsce i zaapelował do rządzących o porozumienie z protestującymi na ulicach polskich miast.

„Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii. Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy – na wojnę z narodem. Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii. Ludziom pozostał krzyk, decyzje należą do was”, napisał na Twitterze Tusk.

Od zeszłego tygodnia trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Przerywanie ciąży ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby lub upośledzenia płodu jest – w ocenie Trybunału Konstytucyjnego – niezgodne z ustawą zasadniczą.

Manifestacje uliczne w sprawie aborcji odbywają się w czasie, gdy trwa druga fala epidemii koronawirusa i lawinowo rośnie liczba zakażonych COVID-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano rano, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 18 820 nowych przypadków i 236 kolejnych ofiar śmiertelnych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii koronawirusa w Polsce.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!