Fot. Facebook.com/SMDBialystok

– Mamy wrażenie prowizoryczności działań rządu, dlatego zleciliśmy własne badania i spotkaliśmy się dziś z ekspertami związanymi z tematyką pandemii koronawirusa – powiedział na konferencji prasowej lider PO Donald Tusk.

W ocenie byłego premiera, „pomimo nadchodzącej czwartej fali koronawirusa nie trzeba wprowadzać lockdownu, ale rząd musi podjąć serię decyzji”.

Tusk nawiązał też do przekazu telewizji publicznej i do wymierzonej w niego propagandy TVP.

– Gdyby TVP Info poświęciłoby połowę czasu, którą poświęca na lekcje niemieckiego z moją osobą, to mogłoby przekonywać do szczepień. Państwa sygnał dociera do części ludzi, dla których to jedyne źródło informacji. I to właśnie tam jest największy problem ze szczepieniami. Nie wystarczy infantylna promocja „ostatnia prosta”, bo jesteśmy na wirażu dopiero – stwierdził.

– Macie do wykonania misję i jeśli wydajecie pieniądze i używacie swoich predyspozycji czy talentów dzisiaj raczej na polityczny hejt, pomyślcie, ilu ludzi możecie uratować, jeżeli przeznaczycie tę dzisiaj negatywną energię na przekonywanie ludzi do szczepień, na oddanie anteny ekspertom – dodał Donald Tusk.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!