Były premier Donald Tusk w piątkowym wydaniu programu „Jeden na jeden” zarzucił rządzącym, że zmarnowali letnie miesiące i kompletnie nie przygotowali nas na drugą falę pandemii.

 – PiS już nie rządzi, PiS abdykowało – mówił szef Europejskiej Partii Ludowej na antenie TVN24. – Dopóki Morawiecki jest premierem, a Duda udaje, że jest prezydentem, tak długo nie jesteśmy w stanie odbudować realnej struktury zarządzania w czasie kryzysu – dodał.

Co były szef Rady Europejskiej powiedziałby dziś Jarosławowi Kaczyńskiemu?

– Gdybym nie był zdecydowanym przeciwnikiem kar cielesnych, to właściwie trzeba by było mu dać klapsa, bo zachowuje się jak nieznośny bachor – stwierdził i porównał zachowanie prezesa PiS do zachowania prezydenta USA Donalda Trumpa, który domaga się zaprzestania liczenia głosów oddanych w wyborach prezydenckich i twierdzi, że głosowanie zostało sfałszowane.

– To charakterystyczne dla rządów tej radykalnej prawicy. Ich cechą wspólną jest to, że zachowują się jak najbardziej rozkapryszone bachory w piaskownicy: nie dbając o całość, zaangażowani są w bezsensowne, drobne konflikty i okładają się łopatkami bez umiaru. Konflikt, nieuzasadniona agresja, to ich żywioł – ocenił Tusk w „Jeden na jeden”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!