Fot. Twitter.com/Platforma_org

Donald Tusk ostro skrytykował podczas wystąpienia na Radzie Krajowej Nowoczesnej rządzącą ekipę PiS. Zaapelował również o jedność sił opozycyjnych.

– Chyba dzisiaj już nikt nie może mieć wątpliwości, że sprawa pana Banasia, że sprawa „lex TVN”, próba opanowania wszystkich mediów, poddania ich kontroli, zamknięcia, jeśli będzie trzeba – to wszystko odsłony tego samego dramatu – charakteryzował lider PO ostatnie wydarzenia polityczne.

– Ta władza chce robić zło, ta władza chce kraść bez żadnej kontroli, ta władza nie chce sądów, nie chce mediów, nie chce nawet swojego prezesa NIK, bo każda prawda działa przeciwko tej władzy – stwierdził, dodając, że „nie można już dłużej tego tolerować”.

Były premier zaapelował o budowanie jak najszerszego frontu antypisowskiego. – Tylko zjednoczeni – i nie mówię tu tylko o Koalicji Obywatelskiej, (…) ale o wiele szerszym obozie politycznym – tylko zjednoczeni też z ludźmi, z organizacjami pozarządowymi, z ruchami obywatelskimi, będziemy w stanie położyć kres temu zbiorowemu, zorganizowanemu łajdactwu, jakiego jesteśmy świadkami – oświadczył.

Tusk skomentował również czwartkową wpadkę prowadzącego „Panoramę” w TVP 2. Karol Gnat, żegnając się z widzami, powiedział, że „Słońce kręci się wokół Ziemi”. – Już właściwie nie mam wątpliwości, że rządzi nami ekipa płaskoziemców – powiedział lider PO.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę