Fot.Twitter.com/wiedzmaanna

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zareagował na Twitterze na sobotnie, zorganizowane przez Jarosława Kaczyńskiego i PiS, spotkanie liderów europejskich partii antyunijnych. Były szef Rady Europejskiej określił ich mianem „pożytecznych idiotów Putina w Polsce i Europie”.

„W książce «Wybór» rozmawiamy z Anne Applebaum m.in. o «pożytecznych idiotach» Putina, w Polsce i Europie. To oni gościli w Warszawie na zaproszenie PiS” , napisał Tusk.

Do wpisu lider PO dołączył zdjęcie fragmentu książki „Wybór”, która jest zapisem jego rozmów z Anne Applebaum. Trafi ona w najbliższych dniach do księgarń.

„Rosji nie przeszkadza, że skrajna prawica jest werbalnie antyrosyjska. Rosję interesuje, aby była jawnie antyunijna, antyamerykańska, anty-LGBT, antyszczepionkowa, antyuchodźcza, anty… cokolwiek –  byle tylko polaryzowała społeczeństwo. W Polsce PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji, bez względu na to, czy ich liderzy i elektorat to rozumieją, czy nie”, stwierdził lider PO w książce, analizując politykę Rosji wobec Polski.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!