Tusk: PiS przegra z powodu własnego łajdactwa!

– To tylko kwestia przesunięcia w czasie, ale PiS nie będzie rządzić w Polsce za cztery lata – zapowiedział w sobotnim wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Były polski premier podkreślił przy tym, że system zbudowany przez PiS „zapadnie się nawet nie ze względu na skuteczność opozycji, ale pod ciężarem łajdactwa” tej partii.

Czytaj także:  „Puste łby posłów”. Rolnicy przynieśli pod Sejm 356 główek kapusty

– Widać teraz każdego dnia, jak to zaczyna się kruszyć – stwierdził Tusk. – Proszę sobie wyobrazić, jak z miesiąca na miesiąc będzie narastał ich strach. Strach tych, którzy teraz rozwalają system sędziowski, obrażają sędziów, szantażują ich, wyrzucają z pracy, organizują hejt przeciw nim – zauważył. Zdaniem Tuska PiS zrobi wszystko, by „rozwalić system do końca, bo wiedzą, ze już stracili władzę”.

Czytaj także:  Ardanowski: PiS ustawą o ochronie zwierząt wpisuje się w wojnę ideologiczną

Były przewodniczący Rady Europejskiej podkreślił, że politycy PiS muszą zostać osądzeni po przejęciu władzy przez opozycję. – Ta władza najzwyczajniej w świecie boi się odpowiedzialności, i słusznie –jest wiele ewidentnych powodów do pociągnięcia wielu funkcjonariuszy tej władzy do odpowiedzialności karnej i procesowej – ocenił.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.