Fot.Facebook.com/PlatformaObywatelska

Donald Tusk skomentował w mediach społecznościowych przyjęcie przez Sejm tzw. lex TVN, która – jeżeli zostanie podpisana przez prezydenta – pozbawi kanał TVN24 oraz inne programy amerykańskiej grupy Discovery prawa do nadawania na terytorium Polski

„Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami”, napisał na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Zadeklarował jednocześnie, że „będzie w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu” w Warszawie na manifestacji w obronie wolnych mediów.

Oceniając w piątkowej „Kropce nad '” w TVN24 decyzję większości sejmowej z PiS, która – przy pomocy m.in. Pawła Kukiza i jego posłów – odrzuciła uchwałę Senatu przeciwną lex TVN, Tusk podkreślił, że „to nie jest czarny dzień polskiej demokracji”.  – To czarne sześciolecie polskiej demokracji – stwierdził były premier.

Tusk oświadczył, że „polityczne decyzje Kaczyńskiego – w sytuacji napięcia na granicy białoruskiej i granicy ukraińsko-rosyjskiej –  osłabiają Polskę w każdym wymiarze”. – To jest zdrada interesu narodowego Polski. Realne zagrożenie dla niepodległości Polski – podkreślił.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!