Na oficjalnym twitterowym profilu dolnośląskiego Prawa i Sprawiedliwości została zamieszczona grafika, przedstawiająca pływających w ścieku dziennikarzy i polityków Platformy Obywatelskiej. Na rysunku widać m.in. tonącego byłego premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska oraz lidera PO i Koalicji Obywatelskiej Grzegorza Schetynę.

Na rysunku z napisem „Ze ściekiem w zapomnienie” pokazano ponadto tonących w fekaliach byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, byłą premier a obecnie wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego Ewę Kopacz czy unijną komisarz Elżbietę Bieńkowską.

O opublikowaniu przez PiS rysunku poinformowała na Twitterze posłanka PO-KO i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. „Niedopuszczalna mowa nienawiści na oficjalnym profilu dolnośląskiego #PiS. Nie można tolerować treści promujących agresję i pogardę. Domagamy się stanowczej i jednoznacznej reakcji władz PiS na Dolnym Śląsku”, napisała.

– Na Dolnym Śląsku pojawiła się grafika obrażająca i poniżająca wielu przedstawicieli naszego kraju – podkreśliła z kolei Kidawa-Błońska na konferencji prasowej w Sejmie.

Wicemarszałek Sejmu zarzuciła ponownie PiS posługiwanie się językiem nienawiści. – Jak partia, która nawołuje wszystkich do tego, żeby mówić odpowiednim językiem, toleruje na swojej stronie obrazki obrażające ważne osoby w naszym państwie, naszych obywateli – mówiła retorycznie. Zażądała również od przewodniczącej PiS we Wrocławiu Mirosławy Stachowiak-Różeckiej zamieszczenia oficjalnych przeprosin na stronie partii.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę