Mecenas Roman Giertych poinformował w poniedziałek, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk kieruje do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych przeciwko Patrykowi Jakiemu, wiceministrowi sprawiedliwości i kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Chodzi o wykorzystanie przez Jakiego na jego profilu na Facebooku zdjęcia z 2010 roku, które przedstawia płaczących: szefa PO Grzegorza Schetynę i byłego premiera Donalda Tuska z podpisem „Nasi przegrali z Meksykiem”. Patryk Jaki mem opublikował w niedzielę wieczorem po przegranym na mundialu przez Niemców meczu z reprezentacją Meksyku.

Dziennikarz Patryk Słowik zwrócił uwagę, że zdjęcie wykonano na pogrzebie posła PO Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

„Patryk Jaki wykorzystuje zdjęcie z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka do heheszek. Podłość przekraczająca wszelkie granice. A jak niewiedza – powinno się to skończyć solidnymi przeprosinami i zapłatą na zbożny cel”, skomentował na Twitterze skandaliczny mem Patryk Słowik.

Mimo że Patryk Jaki usunął post, tłumacząc się, że nie on go opublikował, i zapowiedział, że w ramach przeprosin wyśle sprzęt na stadion piłkarski im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu, sprawa będzie miała ciąg dalszy.

„Pan Przewodniczący Donald Tusk kieruje do sądu wniosek (na chwilę obecną w trybie ugodowym) przeciwko Patrykowi Jakiemu o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP za naruszenie swoich dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia PDT z pogrzebu śp. S. Karpiniuka”, zapowiedział w mediach społecznościowych w poniedziałek po południu pełnomocnik Donalda Tuska mecenas Roman Giertych.

Na reakcję Patryka Jakiego długo nie trzeba było czekać. „R. Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem”, odniósł się Jaki na Twitterze do zapowiedzi pozwu. Jednocześnie dodał, że Platforma Obywatelska nigdy za nic nie przeprosiła. „Potwierdzają się jednak plotki, że R. Giertych może być wiceprezydentem Warszawy u R. Trzaskowskiego”, skomentował polityk Zjednoczonej Prawicy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę