Fot. Twitter.com/Platforma_org

Donald Tusk jest niekwestionowanym liderem opozycji. Tak wynika z najnowszego badania pracowni SW Research przygotowanego na zlecenie portalu rp.pl.

Ankietowanym zadano pytanie:  „Kto Pani/Pana zdaniem jest liderem opozycji w Polsce?”.

Na lidera Platformy Obywatelskiej wskazało 28,8 proc. osób biorących udział w sondażu. Inni liderzy partii antypisowskich cieszyli się o wiele mniejszym poparciem.

Drugie miejsce w zestawieniu zajął prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski z 8,4 proc. poparciem.  Ostatnie miejsce na podium przypadło liderowi Konfederacji Krzysztofowi Bosakowi, który uzyskał 6,3 proc. głosów.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Szymon Hołownia z Polski 2050 (6,1 proc. głosów),  prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (2,8 proc. wskazań) oraz przewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty (2,5 proc. głosów).

Zdaniem 4,5 proc. osób biorących udział w sondażu, liderem opozycji jest polityk, który nie został umieszczony w zestawieniu, zaś 40,6 proc. respondentów ośrodka nie miało zdania na ten temat.

Wiceprezes zarządu agencji SW Research w komentarzu dla portalu rp.pl stwierdził, że na Tuska jako na lidera opozycji wskazało 37 proc. osób w wieku powyżej 50 lat, jak również  jedna na trzy osoby z wyższym wykształceniem.

Ponadto szef PO jest uważany za lidera opozycji  przez 35 proc osób z dochodami od 1001 zł do 2000 zł. Takie samo poparcie Tusk uzyskał wśród mieszkańców miast liczących od 100 tys. do 199 tys. mieszkańców oraz mieszkańców największych miast.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat