REKLAMA

Donald Tusk
Fot. Donald Tusk Twitter

Premier Donald Tusk zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać moment wprowadzania się do swojego nowego gabinetu. W pewnym momencie pokazał obrazek przedstawiający wizerunek wilka. Internauci chętnie to komentowali.

REKLAMA

Sejm wybrał Donalda Tuska na stanowisko nowego premiera. Dzień później wygłosił swoje pierwsze expose, a ostatnim krokiem było zaprzysiężenie w Pałacu Prezydenckim. Jeszcze tego samego dnia Tusk poleciał do Brukseli i wziął udział w szczycie liderów państw UE.

W sobotę z kolei Tusk opublikował na swoim profilu na Twitterze nagranie, na którym widać moment wprowadzania się do gabinetu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niósł ze sobą kartonowe pudło i mówił: Czas się rozpakować.

REKLAMA

W kolejnych scenach widać, jak Tusk wyciąga z pudła m.in. zdjęcia swoich bliskich. Po chwili pokazał rysunek wilka, który otrzymał od „serdecznych przyjaciół”. Żartując, przyłożył go do swojej twarzy i zapytał: podobny?

Tusk nawiązał tu do słów o. Rydzyka sprzed lat. – Nie wiem, co jest mu winne Radio Maryja – mówił. – Tusk patrzy na nas tak jak wilk. Ma ładną twarz i wilcze oczy. I ty masz być naszym prezydentem? – mówił w 2005 r. na antenie Radia Maryja.

REKLAMA

REKLAMA