Były premier i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk za pośrednictwem Twittera poinformował o swoim otwartym wykładzie, który odbędzie się 3 maja o godz. 14 na Uniwersytecie Warszawskim. Wpis z zaproszeniem na wspólne obywatelskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja spotkał się  z gwałtowną reakcją posłanki Prawa i Sprawiedliwości Krystyny Pawłowicz.

 „Serdecznie zapraszam na spotkanie 3 Maja o 14 na Uniwersytecie Warszawskim. Co prawda, w Auditorium Maximum nie ma już miejsc, ale na dziedzińcu będzie telebim, a ja będę do Waszej dyspozycji także po wykładzie. To jest Dzień Konstytucji. Nasze święto”, napisał na Twitterze Tusk.

Wcześniej szef Rady Europejskiej, który swoją aktywność publiczną rozpoczynał od nielegalnych manifestacji trzeciomajowych organizowanych przez podziemną „Solidarność”,  mówił w Strasburgu, że spotkanie na UW będzie doskonałą okazją, by „powiedzieć sobie parę poważnych słów na temat konstytucji, miejsca Polski w Europie”.

Na wpis Tuska z furią zareagowała posłanka Pawłowicz, która stwierdziła na TT, że były premier powinien raczej być „do pełnej dyspozycji polskich prokuratorów, sądów i komisji sejmowych”. Zarzuciła również byłemu przewodniczącemu PO, że jako „przedstawiciel maltańsko-niemiecki w RE przymila się Polakom” i „zakłóca nam polskie święto 3 Maja”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat