Tusk zdradza szczegóły w sprawie sankcji dla Rosji!

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Europejskiej liderzy państw członkowskich podjęli jednomyślną decyzję dotycząca odnowienia sankcji gospodarczych wobec Rosji. Zapadły także kolejne uzgodnienia ws. Brexitu. Na samym początku Szef RE Donald Tusk o decyzji zakomunikował krótko na twitterze.

   

Późno w nocy Tusk opublikował swoje uwagi po Posiedzeniu Rady Europy i szerzej wypowiedział się na temat podjętych decyzji.

– W sprawie polityki zagranicznej omówiliśmy niedawną eskalację Morza Azowskiego. Rada Europejska zjednoczyła się w przekonaniu, że Rosja nie usprawiedliwia użycia siły militarnej. Dlatego żądamy natychmiastowego uwolnienia wszystkich zatrzymanych ukraińskich marynarzy. Rosja nie może ograniczać swobody żeglugi przez Cieśninę Kerczeńską – napisał Tusk. Odnowione sankcje będą obowiązywać Rosję przynajmniej do połowy przyszłego roku.

   

Jeśli chodzi o sytuację związaną z Brexitem, Tusk napisał, że premier May poinformowała przywódców o trudnościach z ratyfikacją umowy w Londynie i poprosiła o dalsze zapewnienia, które według niej odblokują proces ratyfikacji w Izbie Gmin.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News