TVN kontra Joanna Szczepkowska! Sprawę wygrała aktorka!

REKLAMA

Joanna Szczepkowska pozwała stację TVN za określenie jej poglądów oraz wypowiedzi jako homofobicznych. Na portalu e-teatr aktorka zamieściła artykuł noszący tytuł „Homodzieciństwo”, w którym możemy między innymi przeczytać „dyktat środowisk homoseksualnych musi się spotkać z odporem, tak jak pary gejowskie muszą się doczekać praw małżeńskich”. Odnosząc się do swojego artykułu, Szczepkowska wyjaśniła, że tekst oznaczał to, że środowiska te mogą wśród społeczeństwa spotykać się ze sprzeciwem.

Stacja TVN odniosła się do napisanego przez aktorkę artykułu. Jeden z dziennikarzy określił je jako generujące poglądy podobne do tych, że „Żydzi są winni Holokaustu”.

REKLAMA

Sprawa toczyła się w sądzie. Początkowo aktorka broniła się sama, w późniejszym etapie zatrudniła prawników. Sprawa zakończyła się sukcesem dla aktorki, a dla stacji TVN wyrokiem Sądu Apelacyjnego – zasądzono wystosowanie przeprosin, które pojawiły się na łamach gazety „Rzeczpospolita”. – Stacja TV wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych pani Joanny Szczepkowskiej w reportażu „Spór o gejowskie lobby w teatrze” poprzez przypisywanie pani Joannie Szczepkowskiej wypowiedzi i poglądów homofobicznych, których nigdy nie wygłosiła ani nie napisała – brzmią przeprosiny stacji.

Udostępnij: