TVN24: Kaczyńskiego chroni nawet 40 policjantów na dobę. Macierewicz: To w interesie państwa polskiego

   

TVN24 ujawnił w reportażu Piotra Świerczka i Grzegorza Łakomskiego, że prezesa PiS i wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego chroni na dobę nawet 40 policjantów, a do tego dochodzą jeszcze prywatni ochroniarze.

Na temat przywilejów, z jakich korzysta Jarosław Kaczyński, wypowiedział się w Telewizji Republika wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Były szef MON stwierdził, że kwestia ochrony prezesa PiS wiąże się z katastrofą smoleńską, i skrytykował opozycję za robienie problemu z kosztów ochrony Kaczyńskiego.

   

– Taka polityka ze strony opozycji była także prowadzona wobec prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed dramatem smoleńskim i była jednym z elementów, który trzeba uwzględnić, analizując to, co się stało nad Smoleńskiem. Nie wiem, czy oni sobie zdają sprawę z tej analogii – oświadczył Macierewicz.

– Bezpieczeństwo premiera zajmującego się bezpieczeństwem państwa jest rzeczą interesu państwa polskiego i musi być utrzymane. Działanie przeciwko temu bezpieczeństwu jest działaniem przeciwko państwu polskiemu – przekonywał były minister obrony narodowej.

   
Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę