TVP odmówiła Platformie Obywatelskiej emisji spotu o „Marszu Wolności”. Jest skarga do KRRiT i Rady Mediów Narodowych

– Platforma Obywatelska składa skargę na Telewizję Polską do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i do Rady Mediów Narodowych w związku z odmową publikacji spotu informującego o „Marszu Wolności” – powiedział w środę rzecznik PO Jan Grabiec.

   

Odmowną odpowiedź od TVP, jak poinformował Grabiec, Platforma otrzymała we wtorek. – Chcieliśmy odpłatnie, przez agencję reklamową, opublikować spot w programie pierwszym Telewizji Polskiej zgodnie z cennikiem TVP. Uważamy, że jest to przejaw cenzury politycznej i dyskryminacji opozycji – podkreślił rzecznik PO.

Inny z polityków Platformy, poseł Mariusz Witczak, stwierdził, że działanie TVP nie jest przypadkowe. – W naszej ocenie telewizja publiczna została zawłaszczona i służy jednej partii – Prawu i Sprawiedliwości i wyklucza bardzo wielu wyborców, którzy nie sympatyzują z PiS – ocenił Witczak.

   

W 30-sekundowym spocie PO, którego emisji odmówiła TVP, pokazana jest rodzina, która przy grillu ogląda mecz. W pewnej chwili na ekranie telewizora pojawia się obraz krzyczącej w Sejmie wicepremier Beaty Szydło, która wypowiada słowa, że „te nagrody im się po prostu należały!”. Zaraz po byłej premier w telewizorze widać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówi o „zdradzieckich mordach” i „kanaliach”, kierując te słowa do opozycji. Następnie w materiale widzimy jeszcze fragment wypowiedzi lidera PiS, gdy tych, którzy nie są zwolennikami jego partii, określa jako „najgorszy sort”.

Po tych słowach rodzina wstaje od stołu i z flagami, biało-czerwoną i unijną, idzie na „Marsz Wolności”. „Grilla zrób w niedzielę, a w sobotę chodź na marsz”, mówi lektor pod koniec klipu, zachęcając do udziału w wydarzeniu.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News