TVP pozwana przez liderkę protestu lekarzy za „kanapki z kawiorem”. „TVP po raz kolejny zamiast przeprosić próbuje gierek”

Przewodząca lekarzom rezydentom podczas protestu poinformowała, że pozew przeciwko telewizji publicznej już wpłynął. Katarzyna Pikulska pozywa TVP za artykuł autorstwa Ziemowita Kossakowskiego. TVP Info opublikowała go na swojej stronie w zeszłym roku.

   

Tekst pt. „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem” zamieszczono 14 października 2017 roku. Wizerunek lekarzy nakreślony przez autora przedstawiał ludzi zamożnych wypoczywających podczas wakacji w egzotycznych krajach. Wówczas właśnie rezydenci ogłosili głodówkę i dopominali się o wyższe zarobki.

Artykuł został usunięty ze strony, a szef tvp.info Samuel Pereira przeprosił dr Pikulską. Kossakowskiego z kolei zawieszono w czynnościach pracowniczych, a końcem czerwca 2018 r. rozwiązano z nim umowę. Podczas udzielonego wywiadu w „Rzeczpospolitej” zapewnił, że przeprosi liderkę protestu rezydentów. Pikulska jednak we wpisie na Facebooku poinformowała, że przeprosin nie przyjmie.

   

„Nie wierze absolutnie w szczerość tych przeprosin. Przykro mi, że TVP po raz kolejny zamiast przeprosić próbuje gierek….to trzeci raz. Proces będzie na pewno. Spotkamy się w sądzie. TVP miało aż nadto czasu, by przeprosić w taki sposób w jaki szkalowała, to nie ja wybrałam drogę sądową, lecz oni… Naprawdę mi przykro z powodu tego artykułu czy wywiadu. Żadnych bukietów” – stwierdziła.

Pisze też o konkretnych krokach prawnych. „TVP już zostało pozwane – pozew wpłynął 4 marca 2018!!!! Ja nie chcę pozwać – tylko pozwałam. TVP przecież to doskonale wie”.

   

Protest rozpoczął się w październiku 2017 roku. Łukasz Szumowski, szef resortu zdrowia, zapewnił, że rząd wdraża porozumienie na jakie przystali rezydenci. Chodzi m.in. o ustawę, która ma przyspieszyć wzrost wydatków na publiczny system ochrony zdrowia. Ściśle chodzi o to, aby od 2024 r. przeznaczyć na ten cel przynajmniej 6 proc. PKB.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News