Przewodząca lekarzom rezydentom podczas protestu poinformowała, że pozew przeciwko telewizji publicznej już wpłynął. Katarzyna Pikulska pozywa TVP za artykuł autorstwa Ziemowita Kossakowskiego. TVP Info opublikowała go na swojej stronie w zeszłym roku.

Tekst pt. „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem” zamieszczono 14 października 2017 roku. Wizerunek lekarzy nakreślony przez autora przedstawiał ludzi zamożnych wypoczywających podczas wakacji w egzotycznych krajach. Wówczas właśnie rezydenci ogłosili głodówkę i dopominali się o wyższe zarobki.

Artykuł został usunięty ze strony, a szef tvp.info Samuel Pereira przeprosił dr Pikulską. Kossakowskiego z kolei zawieszono w czynnościach pracowniczych, a końcem czerwca 2018 r. rozwiązano z nim umowę. Podczas udzielonego wywiadu w „Rzeczpospolitej” zapewnił, że przeprosi liderkę protestu rezydentów. Pikulska jednak we wpisie na Facebooku poinformowała, że przeprosin nie przyjmie.

„Nie wierze absolutnie w szczerość tych przeprosin. Przykro mi, że TVP po raz kolejny zamiast przeprosić próbuje gierek….to trzeci raz. Proces będzie na pewno. Spotkamy się w sądzie. TVP miało aż nadto czasu, by przeprosić w taki sposób w jaki szkalowała, to nie ja wybrałam drogę sądową, lecz oni… Naprawdę mi przykro z powodu tego artykułu czy wywiadu. Żadnych bukietów” – stwierdziła.

Pisze też o konkretnych krokach prawnych. „TVP już zostało pozwane – pozew wpłynął 4 marca 2018!!!! Ja nie chcę pozwać – tylko pozwałam. TVP przecież to doskonale wie”.

Protest rozpoczął się w październiku 2017 roku. Łukasz Szumowski, szef resortu zdrowia, zapewnił, że rząd wdraża porozumienie na jakie przystali rezydenci. Chodzi m.in. o ustawę, która ma przyspieszyć wzrost wydatków na publiczny system ochrony zdrowia. Ściśle chodzi o to, aby od 2024 r. przeznaczyć na ten cel przynajmniej 6 proc. PKB.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę