Tygodniowe wczasy we Włoszech za darmo!

REKLAMA

Wyobrażasz sobie, że można jechać do Włoch na wczasy zupełnie za darmo? Trudno w to uwierzyć, ale rzeczywiście. Małe włoskie miasto, San Giovanni in Galdo, które mieści się w południowej części Włoch oferuje bezpłatny tygodniowy wypoczynek!

Informację podało „TVN24”, które opisuje, że darmowe wakacje we Włoszech faktycznie są dostępne! W przeciwieństwie do dziesiątek podobnych doniesień rzeczywiście można z nich skorzystać. Program wczasów ma pewne ograniczenia, ale nie ma żadnych haczyków. O co w tym wszystkim chodzi?

REKLAMA

Jak informuje redakcja bezprawnik.pl darmowe wakacje we Włoszech spędzić można w niewielkim i słabo zaludnionym mieście San Giovanni in Galdo. Znajduje się ono na południu kraju. Stąd jest tylko godzina drogi zarówno nad morze jak i w góry. Tylko dwie godziny drogi dzieli je od Rzymu czy Neapolu.

Powodem wprowadzenia takiego rozwiązania jest pandemia koronawirusa, która zupełnie wstrzymała turystykę w tym regionie. W ten sposób władze chcą przywrócić życie małym i nieznanym miejscowościom w Molise i sprawić, by odkryli je włoscy i zagraniczni goście.

REKLAMA

Kto może skorzystać z darmowych wakacji we Włoszech? Z okazji może skorzystać każdy, z wyjątkiem osób, które są mieszkańcami regionu Molise i są właścicielami nieruchomości w regionie lub mają w pobliżu krewnych. Ważne jest umotywowanie wniosku a sam pobyt i zakwaterowanie są wtedy bezpłatne. Uczestnicy muszą jedynie pokryć koszty podróży i wyżywienia. Taka możliwość będzie oferowana od 4 lipca do 3 października 2020 roku . Każdy turnus obejmuje maksymalnie 40 gości.

Podziel się: