Tylko 3 zł. Tyle kosztuje trik na pranie krzeseł tapicerowanych

czyszczenie krzesła tapicerowanego
fot. screen Youtube / he Clean Loft

Pranie krzeseł tapicerowanych nie jest wcale prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Czasami potrafi być naprawdę uciążliwe, zwłaszcza gdy na meblach znajdują się trudne do usunięcia plamy. Niekiedy trzeba użyć profesjonalnego odkurzacza, co narzuca dodatkowe koszta. Na szczęście istnieją szybsze i tańsze rozwiązania na pranie krzeseł tapicerowanych. Zdziwisz się, jakie to proste, a na cały zabieg przeznaczysz jedynie 3 zł!

REKLAMA

Pranie krzeseł tapicerowanych krok po kroku

Specjalny sprzęt i detergenty do czyszczenia krzeseł tapicerowanych do najtańszych nie należą. Trudne do zneutralizowania zabrudzenia zmuszają nas do tego, by wybierać kompleksowe chemiczne środki. Przecież brudna tapicerka musi błyszczeć jak nowa – to duża próba sił.

A o plamy jest bardzo łatwo! Wystarczy, że niechcący wylejemy herbatę lub skapnie nam np. sos z zapiekanki. I nieszczęście gotowe – na naszym tapicerowanym meblu natychmiast widoczna jest spora plama. Trudny do zwalczenia jest głównie tłuszcz. Usuwając zabrudzenia z tapicerki, należy uważać na tę delikatną tkaninę, bo nietrudno ją zniszczyć. Jeśli chcesz, żeby była czysta, możesz przetestować aż trzy domowe sposoby!

REKLAMA

Pierwszy polega na użyciu skrobi ziemniaczanej. W przypadku świeżych plam, jedyne co musisz zrobić, to posypać je tym artykułem i poczekać kilka minut. Tłuszcz zostanie wchłonięty przez mąkę, a po plamach nie będzie śladu. Później należy odkurzyć skrobię i wytrzeć tapicerkę lekko zwilżoną szmatką. Z tym zadaniem poradzi sobie także proszek do prania z wodą. Sposób postępowania jest identyczny, jak wyżej.

Soda oczyszczona i kwasek cytrynowy do walki z plamami na tapicerce krzesła

Do czyszczenia nadaje się też wszechstronna soda oczyszczona. Zlikwiduje plamy, a do tego wchłonie brzydkie zapachy. Meble będą świeże i czyste. Wetrzyj ją w tapicerkę i zostaw na pół godziny, a następnie odkurz. Kwasek cytrynowy zadziała tak samo. Do 0,5 litra ciepłej wody wsyp 2-3 łyżki tego składnika i taką mieszanką dokładnie czyść swoje krzesła z zabrudzeń. Zwilż lekko materiał specyfikiem i poczekaj, aż wyschnie.

Tabletki do zmywarki – domowy patent na czyszczenie tapicerki

Jedną tabletkę do zmywarki rozpuść w naczyniu z wodą i w takim preparacie namocz szmatkę. Aby środek lepiej rozprowadził się po tkaninie, weź pokrywkę od garnka i owiń ją wilgotną szmatką. To wszystko – możesz już zacząć sprzątać. Dzięki temu stworzysz nietypową polerkę, która jest praktyczniejsza od gąbki lub samego mycia ściereczką. Takie rozwiązanie sprawi, że sprzątanie tapicerki na krzesłach nie będzie już żadnym problemem!

REKLAMA

Czytaj także: Przetrzyj tym meble. Kurz zniknie na dobre i nie będzie osiadał

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: