Można sądzić, że prawo obowiązuje każdego obywatela bez względu na to, czym się zajmuje i ile ma na koncie. Niestety reguła ta nie dotyczy celebrytów. Niektórym z nich udało się wymigać od cięższej kary i więzienia za popełnienie przestępstwa.

Jednym z takich cele brytów jest Tomasz Stockinger. W 2009 roku będąc pod wpływem alkoholu spowodował on wypadek samochodowy, w którym poszkodowana została jedna osoba. Co więcej, Stockinger zbiegł z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało, że miał aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został skazany na karę jednego roku pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na trzy lata oraz karę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych. Na dwa lata odebrano mu też prawo jazdy. Pod wpływem alkoholu była również gwiazda „Przyjaciółek”, Joanna Liszowska, która w 2014 roku wjechała w tył samochodu, spychając go na inny pojazd. Tym razem nikt nie został ranny. Aktorka straciła natomiast prawo jazdy i musiała zapłacić grzywnę. Za kierownicę wsiadł pijany także amerykański aktor Matthew Broderick. Ta historia zakończyła się jednak tragicznie, bowiem w wypadku na miejscu zginęły dwie osoby. Początkowo sąd chciał skazać aktora na 5 lat więzienia, ostatecznie jednak uniknął więzienia. Musiał tylko zapłacić 175 dolarów grzywny.

W konflikty z prawem wielokrotnie popadała także Lindsay Lohan, której czasem udawało się uniknąć kary. Po pierwszych sukcesach wróżono jej ogromną karierę, niestety aktorka wpadła w nałogi, a zamiast grać – imprezowała. Uzależniła się od alkoholu, narkotyków i operacji plastycznych. Jazda pod wpływem alkoholu, wypadek samochodowy, kradzież naszyjnika, pobicie, posiadanie narkotyków – to tylko kilka pozycji z długiej listy przewinień. W 2010 roku, kiedy została skazana na 90 dni więzienia, sąd zmusił ją również do podjęcia leczenia i spędzenia trzech miesięcy w klinice odwykowej. Natomiast Mark Wahlberg został oskarżony w młodości o próbę morderstwa dwóch Wietnamczyków. Jednego z nich pobił kijem, na drugiego rzucił się z pięściami – ofiara straciła wzrok w jednym oku. W tym czasie rzucił liceum i dołączył do gangu. Ponoć handlował narkotykami i brał udział w rozbojach. Sąd skazał Wahlberga na dwa lata więzienia, jednak za kratkami spędził tylko 45 dni. Udało się również aktorowi znanemu z serialu „Dwóch i pół” – w 2009 roku został oskarżony o napaść na żonę. Zamiast trafić za kratki, trafił na miesiąc na odwyk, zaś drugi miesiąc miał spędzić pod nadzorem kuratora. Z kolei Felicity Huffman, gwiazda serialu „Gotowe na wszystko”, została skazana na 14 dni więzienia. Za wręczenie 15 tysięcy dolarów łapówki w zamian za pomoc w przyjęciu córki na studia, została skazana na 14 dni więzienia. Musiała też zapłacić grzywnę w wysokości 30 tysięcy dolarów i przepracować społecznie 250 godzin. Na 9 godzin w areszcie znalazł się również Matthew McConaughey. Po wzięciu narkotyków grał na bongosach w nocy. Policja zatrzymała go z uwagi na zakłócenie ciszy nocnej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę