Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla prawicowego tygodnika „Sieci” kategorycznie stwierdził, że nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy kierowaną przez niego fundacją, do której należy spółka Srebrna, a partią. Poseł PO Krzysztof Brejza pokazał jednak w mediach społecznościowych dwa zdjęcia, które podważają wiarygodność zapewnień prezesa PiS.

– Za bezczelną manipulację uznaję twierdzenie, że ta sprawa ma cokolwiek wspólnego z art. 24 Ustawy o partiach politycznych, która zakazuje im działalności gospodarczej. Dlaczego to manipulacja? Bo nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią. Żadnych. To są dwie oddzielne instytucje – powiedział Jarosław Kaczyński tygodnikowi „Sieci”.

Zupełnie coś innego jednak wynika ze zdjęć dwóch biurowców należących do spółki Srebrna, które Krzysztof Brejza, poseł opozycji znany ze śledzenia finansowych posunięć obozu władzy, opublikował na Twitterze. Na fotografiach widać, że na ścianach tych budynków zostały umieszczone ogromne billboardy wyborcze Jarosława Kaczyńskiego i Patryka Jakiego, kandydata PiS na prezydenta Warszawy. Jak zauważył Brejza, tego rodzaju materiały wyborcze, zgodnie z prawem, mogły zostać sfinansowane wyłącznie przez komitet wyborczy PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę