Była premier Ukrainy 56-letnia Julia Tymoszenko, która kiedyś piastowała stanowisko premiera Ukrainy, teraz zapowiada swój start w wyborach prezydenckich, które odbędą się wiosną 2019 roku.

Tymoszenko, będąca przywódczynią partii Batkiwszczyna, oświadczyła: – Nie zaufam już w tej sprawie nikomu. Będę ubiegała się o stanowisko prezydenta. Idziemy do zwycięstwa, by postawić kraj na nogi. Już nie raz przekazywałam politykom swoje poparcie. Wiecie, że popierałam Juszczenkę, kiedy ubiegał się o prezydenturę i (byłego premiera Arsenija) Jaceniuka, gdy zabiegał o stanowisko premiera. Nie oddam więcej swojego głosu ani głosu ludzi, którzy nam ufają nikomu innemu.

W ostatnich wyborach prezydenckich w 2014 roku, Julia Tymoszenko była główną konkurentką Petra Poroszenki. Jednak to on zwyciężył wybory, uzyskując  54,7 procent poparcia społeczeństwa.

Jakie dziś jest nastawienie Ukraińców do pani polityk? W najnowszych sondażach prezydenckich Tymoszenko utrzymuje się na pierwszych miejscach, wyprzedzając Poroszenkę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę