Dziś uchwalono nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Cała sprawa rozstrzygnęła się w błyskawicznym tempie, ponieważ projekt został złożony dziś rano. Ustawa dotyczyła sędziów Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli na emeryturę po 65. roku życia i ich możliwości powrotu do pełnienia urzędu.

Do całej sprawy odniósł się poseł Kukiz’15 Stanisław Tyszka. Pytany przez dziennikarzy w Sejmie o tempo procedowania, stwierdził, że był to „ekspres legislacyjny”. – Moim zdaniem to urąga powadze Sejmu, nie powinno się żadnego prawa w taki sposób stanowić, w szczególności prawa dotyczącego Sądu Najwyższego – skomentował.

Wicemarszałek zaznaczył, że Kukiz’15 już dwa miesiące temu przewidywało, że PiS wycofa się z części przepisów o Sądzie Najwyższym. – Wszystko za pieniądze podatników, bez sensu, nic to ludziom nie daje. My powtarzamy od zawsze, że reformy wymiaru sprawiedliwości trzeba dokonać, ale trzeba dokonać od dołu, czyli przyśpieszając postępowania sądowe, tak żeby ludzie nie musieli czekali miesiącami, latami na orzeczenia – powiedział Stanisław Tyszka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę