Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do którego doszło podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, pogróżki zaczęli dostawać wywodzący się z PO włodarze innych miast.

W sobotę, w dniu pogrzebu Adamowicza, na ulicy w Nowej Soli ktoś wymalował farbą napis: „Tyszkiewicz, ty będziesz następny”. Groźby te kierowane są do Wadima Tyszkiewicza, prezydenta tego miasta.

„W czasie, kiedy powstawał ten napis, byłem w Gdańsku w Bazylice Mariackiej na ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza. W minionych latach prokuratura umorzyła kilkanaście postępowań dotyczących gróźb karalnych wobec mnie i grożenia mi śmiercią”, napisał Wadim Tyszkiewicz na Facebooku i opublikował zdjęcie napisu z pogróżkami.

– Do tej pory się nie bałem, ale po tym, co wydarzyło się w Gdańsku, oglądam się za siebie – oświadczył włodarz Nowej Soli w rozmowie z portalem fakt24.pl. – Jakiś czas temu gonił mnie szaleniec z maczetą. Miał koszulkę ze znakiem Polski Walczącej. Uciekłem, bo byłem na rowerze i tylko rowerem mógłbym się wtedy bronić – powiedział Tyszkiewicz.
Samorządowiec zawiadomił o sprawie napisu z groźbami karalnymi organy ścigania. Funkcjonariusze szukają jego autora.

– Zgłoszenie zostało przyjęte w sobotę – potwierdził dziennikarzom portalu fakt24.pl Grzegorz Jaroszewicz z biura prasowego lubuskiej policji.

https://www.facebook.com/wadimnowasol/posts/2492753897610389

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna