REKLAMA

Fot.Facebook.com/TelewizjaTVTrwam

W sobotę doszło do inauguracji roku akademickiego w uczelni o. Tadeusza Rydzyka. W jej trakcie doszło m.in. do odczytania listów od Andrzeja Dudy czy Mateusza Morawieckiego. Prezydent życzył całej studenckiej społeczności „odwagi w dążeniu do prawdy oraz pomyślności w realizowaniu zamierzeń badawczych, edukacyjnych i osobistych”.

REKLAMA

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej zainaugurowała w sobotę kolejny rok akademicki. W uroczystym wydarzeniu wzięło udział sporo osób, natomiast prezydenta Andrzeja Dudę reprezentowała szefowa jego kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych.

– Czcigodnemu gronu profesorskiemu gratuluję rosnącego dorobku naukowego i coraz liczniejszych z każdym rokiem absolwentów. Z radością obserwuję systematyczny rozwój AKSiM. Gratuluję wspaniałych dokonań ojcu rektorowi – założycielowi Tadeuszowi Rydzykowi i rektorowi o. Zdzisławowi Klafce oraz kadrze dydaktycznej, której wiedza i zaangażowanie przyczyniają się do sukcesu toruńskiej uczelni. Serdecznie pozdrawiam także studentów Akademii. Podjęli państwo naukę w uczelni, która oferuje gruntowne i wszechstronne wykształcenie oparte na dziedzictwie kultury chrześcijańskiej – napisał prezydent w liście, który odczytała Ignaczak-Bandych.

REKLAMA

W dalszej części listu od prezydenta znalazły się życzenia dla społeczności AKSiM. Andrzej Duda życzył im „odwagi w dążeniu do prawdy oraz pomyślności w realizowaniu zamierzeń badawczych, edukacyjnych i osobistych”.

W czwartek w Toruniu otwarte zostało Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. Jana Pawła II. O. Rydzyk dostał na nie setki milionów złotych dotacji. W ceremonii uczestniczyli duchowni i członkowie rządu.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA