REKLAMA

REKLAMA

– Jeżeli będziemy do Bożego Narodzenia i po świętach przestrzegać obostrzeń, to przynajmniej część klas po feriach, czyli po 18 stycznia, będzie mogła wrócić albo w trybie stacjonarnym, albo w trybie hybrydowym w zależności od tego, w jakiej strefie będziemy – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu jednocześnie zapowiedział, że decyzja w tej sprawie zapadnie nie wcześniej niż 15 stycznia.

REKLAMA

– Wszystko zależy od tego, jak będziemy rygorystycznie, jako naród, przestrzegać tych przepisów do świąt. Ale później również, te kolejne trzy tygodnie do 18 stycznia będą kluczowe, czy będziemy potrafili zmniejszyć kontakty społeczne, zmniejszyć mobilność, bo od tego będzie zależało, czy zmniejszy się liczba zakażeń – wyjaśnił Morawiecki.

Ferie zimowe i dni poświąteczne to powinien być czas, zdaniem premiera, „kiedy zmniejszymy naszą mobilność” i odbędziemy dobrowolną kwarantannę. – Dzięki temu przerwiemy szybciej ten łańcuch zakażeń. Przestrzegam mocno przed trzecią falą. Bo widzę, jakie są też rezultaty w zachodniej Europie tego, jak niektóre kraje poluzowały swoje restrykcje – powiedział Morawiecki.

REKLAMA

REKLAMA